Základní taneční kurzy


Taneční kurzy pro mládež jsou již tradičně určeny ke vzdělávání středoškoláků a především žáků prvních či druhých ročníků v oblasti společenského tance a výchovy. Absolventi kurzu se obvykle přihlašují v druhém pololetí 9. ročníku ZŠ. Během několika prvních lekcí si potvrdí své znalosti chování ve společnosti a postupně se seznámí se společenskými tanci jako je waltz, tango, valčík, quickstep, samba, cha-cha, rumba, jive, blues, polka, kvapík a v samostatné lekci i se čtyřmi country tanci. 

Kurzisté budou v běžných lekcích tančit při reprodukované hudbě, což je pro výuku ideální, protože si tempo dle potřeby můžeme zpomalovat či zrychlovat. Vyzkouší si ale také, jaké to je, tančit na živou hudbu a to při dvou prodloužených a závěrečném plese. Vyučovat vás bude vždy dvojice lektorů spolu s jedním či dvěma asistenty. 

Pánové musí celé taneční absolvovat v plném společenském oblečení, což znamená sako a kalhoty,  společenská košile, kravata či motýlek, ponožky dlouhé v barvě obleku a společenská obuv. Na závěrečný ples  musí mít bílou či smetanovou košili a tmavě modrý či černý motýlek nebo kravatu. Vhodným oblečením pro dámy  je halenka a sukně nebo spol. kalhoty, jednoduché společenské šaty, či spol. overal a společenská obuv. Na  prodlouženou není vhodná příliš krátká sukně a naopak se hodí více spol. outfit. Na závěrečný ples žádáme dívky, aby přišly v dlouhých bílých či smetanových šatech. Hosté (pánové) musí být na běžné lekce oblečeni alespoň  v polo společenském (spol. košile kalhoty i boty), (dámy) podobně jako tančící slečny včetně spol. bot. Na  prodloužené a ples, již vyžadujeme plné společenské oblečení. V žádném případě nebude na taneční kurzy vpuštěn nikdo nad 15 let bez dodržení námi požadovaných podmínek na spol. oblečení. 

Kurzy budou probíhat s možnými výjimkami vždy v pátek či sobotu. Ze zkušenosti víme, že v případě opětovného  velkého zájmu o tyto kurzy v MKD a tedy i otevření dvou či dokonce tří kurzů by byl největší zájem o ten večerní.  My bychom však tyto zájemce nezvládli s ohledem na kapacitu sálu uspokojit. Proto se budou přihlášení, zařazení  k sobě podle (v září již) bývalých škol do skupin A, B po týdnu střídat v časech začátků a to od 18:00 hod. a 20:15  hod., případně i C od 16:00 hod. Pokud by byly 3 skupiny, tak taneční budou samozřejmě v sobotu. Termín první  lekce se dozvíte v den zápisu. Rozpis lekcí uveřejníme na webu a rozdělení do případných skupin Vám sdělíme  formou sms do konce srpna. 

Dle informačního letáku jsou finančně zvýhodněni ti, kteří se přihlásí v páru (nemusí však spolu nutně chodit do  stejného kurzu, důvodem je vyvážený celkový počet chlapců a dívek). V případě, že chtějí společně navštěvovat  stejný kurz, je nutné při zápisu v zápisovém lístku uvést stejnou školu, se kterou chtějí kurz absolvovat. Pár se může i rozdělit a každý si může zvolit jinou školu, se kterou chce kurz absolvovat, ale i to je nutné uvést do zápisového lístku. 

Pokud nebude z důvodu vládních nařízení ještě více omezeno množství kurzistů a hostů na jednotlivé lekce, a především prodloužené a závěrečný ples, tak jsme s ohledem na běžnou povolenou kapacitu sálu schopni nabídnout na prodloužené a ples pouze vždy jen 2 vstupenky pro hosty do sálu či přilehlého foyer a to vždy jen první den prodeje vstupenek na danou akci. Ostatním hostům nabídneme vstupenky do dalších přilehlých prostor MKD. Proto doporučujeme využít pro návštěvu dalších hostů běžné výukové lekce, kde budete  vždy na naše kurzisty dobře vidět. 

Zákonní zástupci přihlášených kurzistů dle § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, udělují souhlas TŠ Jana Kvasničky k tomu, že tyto údaje budou zpracovány a archivovány k interním potřebám. Tento souhlas je udělen na dobu neurčitou a může být kdykoli odvolán, a to písemnou (elektronickou) formou na email jan-kvasnicka@centrum.cz. TŠ Jana Kvasničky neposkytuje osobní údaje klientů třetím stranám, ani za úplatu ani jinak. Taneční kurzy mohou být dokumentovány pověřeným fotografem či kameramanem. Fotografie či videa zachycující účastníky kurzů, mohou být vystaveny na www.tanecnikvasnicka.cz nebo použity na jiných propagačních materiálech tanečních kurzů. Tyto podmínky jsou závazné i pro následující pokračovací kurzy pořádané TŠ Jana Kvasničky. Uhrazená částka za taneční kurzy je nevratná. Nicméně je možno převést platbu do dalšího roku. 

Informace ke kurzu, do kterého se budete zapisovat, naleznete na aktuálním informačním letáku viz. výše, či na  místě v den zápisu. Přihlášku si můžete stáhnout viz níže a čitelně vyplněnou ji odevzdat při zápisu. Přihlášku  obdržíte případně i v den zápisu a vyplníte přímo na místě. Případné další dotazy prosím telefonicky na tel.:  603 470 150.

Formulář „Zápis do základních tanečních kurzů mládež mělník“ je ke stažení na tomto odkazu.